Salt la continut

Fotografie
- - - - -

Icompetenta si nesimtirea cosmote si germanos

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 neamtzul

neamtzul

Junior Member

• Members
  • 4 Postari:

Postat 29 September 2009 - 06:25 PM

aventura mea la germanos mihai bravu (intre iancului si vatra luminoasa chiar linga biserica),dar s-o luam cu inceputul: ma duc vineri 25 aug cu contr de la casa,buletinul si cartela cosmote(vreau sa imi pastrez nr)pt a-mi face un ab si a cumpara lg k 500 cookie de la ei la ab de 130, 79 lei tel + 55 lei abonamentul in avans pe 1 luna.Acolo era un vanzator (un tantalau)si o fata pe numele ei ionela raluca dumitrache.Imi face tantalaul un calcul si imi spune ca trebuie sa dau 148 ron.Eu incep sa zic ca nu e corect ca mai fa 1 data calculul ,el ca nu ca intra pe alt pret si nush ce,eu zic ca imi iau actele si ma duc la alt germanos,acum intervine ralucuta(vinzatoarea de acolo):ca nu sintem la piata domnule aici sa ne tirguim(asta a fost primul dialog al ei cu mine)ca noi va dam factura,ca nu are rost sa va duceti la alt germanos ca e pretul la fel,o rog sa mai imi faca ea calculul si ei ii dadea 130 ron,in fine ironic mi-am cerut eu scuze ca am inteles gresit 148 in loc de 130.Imi ia cartela cosmote cu nr meu,copie dupa acte si imi spune sa revin in 30 min pt a incheia contractul.Revin in 45 de min si colegul ei mai obosit(nu vreau sa il acuz ca era drogat,obosit nush cum il cheama)un tantalau imi spune ca am o restanta de plata la ei de 74.77 ron,eu neavind niciodata abonament la COSMOTE,ii rog sa se intereseze,imi spun ca nu e treaba lor si ca sa sun la cosmote RC.Eu neavind cartela la mine(ea fiind dupa tejghea ,blocata de catre ei)le-am cerut tel lor sa sun,am sunat am aflat ca aveam o restanta de 74.77 ron din 2001(am avut un ab la COSMOROM atunci si nu mai stiu ce sa intimplat,au dat faliment nu mai stiu)In fine vb le spun ca platesc restanta si operatorul cosmote imi cere un angajat germanos la tel pt a-i comunica sa scaneze chitanta de 75 ron pe care eu i-am platit,dar angajatii germanos erau FOARTE revoltati (cum sa vb ei cu cosmote la tel ca ei sint prosi ca..)In fine ii comunic eu angajatei germanos sa trimita copie prin mail la cosmote,ea refuzindu-ma ca de fapt nu trebuie sa trimiti ca banii se trag automat,de 2 ori i-am spus sa trimita,ea nu a vrut si ma cheama iar dupa 30 min.Ma intorc si fata iesise din tura si era tantalaul(colegul ei)ca :frate trebuie sa trimitem copie scanata pe mail la cosmote,ca asa am primit mesaj.Nervii inca ma tineau ,face el copie si ma cheama dupa alte 30 min.Ma intorc dupa 30 de min ca : frate nu s-a trimis mailul.Intr-un final a intervenit un alt angajat din tura de dupa masa(cred ca era seful lor sau ceva ca nu avea uniforma germanos,era intr-un tricou)A vazut ca avea sentboxu plin,l-a mustrat putin pe tantalau si a trimis de pe adresa lui personala,copie scanata pe mail la cosmote,ca sa revin in 30.Am revenit in 30 si tot nu se procesase nimic,mi-au dat iar tel sa-i sun pe cei de la cosmote,i-am sunat le-am explicat situatia le-am dat nr chitantei,ca sa trimita mailu angajatul pe alta adresa.A trimis baiatul ala de vreo 16 ori mailu de pe si catre diferite adrese,am asteptat se facuse 7.45,ei la 8 inchideau si imi spune vino maine(adik azi)de dimineata ca sigur se rezolva.Partea a doua in alt post imediat

#2 neamtzul

neamtzul

Junior Member

• Members
  • 4 Postari:

Postat 29 September 2009 - 06:26 PM

Partea a doua

Ma duc azi pe la ora 11,am zis sa nu ma duc la 9 cum m-au chemat ei.Ajung acolo si dau de raluca,am luat-o putin la treipazeste ca din cauza ei ca nu a vrut sa trimita copie scanata prin mail ieri,mi-am pierdut eu toata seara,dar bineinteles ca tot cu aceeasi aroganta imi raspundea ca nu e vina ei ca cei de la cosmote sint prosti,si aici ii dau dreptate nu e numai vina ei sau a germanos e si vina cosmote chiar sint prosti,aveau probleme tehnice si germanos si cei de la cosmote si nu puteau verifica mailu.Se uita ea,verifica si imi spune ca au fost probleme si ca nu s-a aprobat nici-un abonament de aseara pina la ora asta ca in continuare sint prob tehnice.Mai stau mai fumez o tigare si intra in magazin un baiat care asteptase tot asa ca mine vreo 2 zile sa-i aprobe ab si surpriza lui ii spune ca s-a procesat ca e ok,i-a dat telefonul abonamentul doar ca se activeaza mai tirziu in cursul zilei de azi.In fine se umpluse magazinul de clienti eu am inceput sa ridic tonul,nevastamea la fel,raluca(angajata germanos)era depasita de situatie ca era singura acolo simbata cind sint cei mai multi clienti,trimite ea mailu azi de pe adresa personala ionelaralucadumitrache@yahoo.com si surpriza nu puteau cei de la cosmote sa citeasca chitanta scanata,cica nu se vedea,dupa ce m-am oferit sa-i sterg scanerul ,dupa ce am intrebato pt ce sint platiti it-sti lor,ea a tinut sa-mi sublinieze ca nu e vina ei si ca ei nu i se pare ca are o problema si nu a sunat niciun manager nimic,a mai trimis 1 data chitanta scanata(a gasit-o la ea acolo,eu nu o aveam la mine,daca mi-o cerea sincer o bateam)imi spune sa mai astept,ii cer telefonul si sun la cosmote nu mai puteam sa astept,vroiam sa se rezolve atunci pe loc,bineinteles ca cei de la cosmote nu au rezolvat nimic, mi-am mai pierdut si azi 2 ore cu germanos si cosmote si cartela blocata(cartela mea ca vreau sa imi pastrez nr)si toate astea pt ca am vrut un tel cu verde in loc de rosu,chiar daca dau mai mult pe el cu 10 ron.Ii spun ralucai :eu ce fac stau tot weekendul fara tel,ea ma intreaba daca vreau sa stopez actele si sa mai astept iar sa imi activeze cartela mea,bineinteles ca vroia sa scape de mine,ca nu s-a mai intimplat asa ceva ca la mine pina acum ca sint primul si i-am zis bine mai fata dar macar sa inveti ceva din asta sa nu i se mai intimple si altcuiva asa,ea tot o tinea cu ineptiile ei sa imi dea cartela inapoi si sa stopez totul,asta dupa ce platisem acei 75 de ron,bineinteles ca nu am vrut si pina la urma am hotarit sa plec,dupa ce i-am zis :fata nu as pleca pt ca eu sincer nu cred ca verifici tu pt mine sa vezi daca iti da cosmoteul ok,ca domnule astea sint acuzatii grave,idioata nu facea diferenta dintre o presupunere si o acuzatie si am plecat cu nervii de rigoare.Ce ziceti se merita,ca eu sincer vreau sa le fac reclamatie si celor de la germanos.
In concluzie.Angajatii GERMANOS : - o taranca tupeista care nu vroia sa rezolve problema rea vointa
- un obosit care nu stie mai nimic nu stie sa verifice la sent,daca s-a trimis un mail sau nu
- amindoi refuzind categorig sa vb la tel (vineri)cu cei de la cosmote
COSMOTE : probleme ce tin de IT nu pot sa verifice un mail/ochitanta platita/un cont orice
le ia 3 zile sa proceseze o cerere de abonament
Am pierdut in total 7 ore de dute vino la mag germanos,am ramas fara cartela de vineri pina sper eu luni sa se rezolve,si poate nu mai imi opresc nici telefonul rezervat cei de la germanos (era ultimiul cu verde)
Va intreb pe voi acum cam ce ar trebui sa le cer celor de la germanos,sau cui sa-i fac plingere,si la cosmote sa le cer vreo 2 luni de abonament gratuit.In orice caz evitati GERMANOS MIHAI BRAVU(este situat intre biserica si sectia 8 politie)mai ales simbata trebuie sa stai la coada si pt a plati o amarita de factura,va multumesc pt rabdare si astept de ce nu si critici,sa nu patiti ca mine,o seara buna

#3 neamtzul

neamtzul

Junior Member

• Members
  • 4 Postari:

Postat 29 September 2009 - 06:27 PM

Germanos mihai bravu partea a treia
Azi de dimineata (11 la mine e dimineata)am sunat la cosmote sa mai intreb care e situatia cu ab meu,daca s-a aprobat ca sa nu mai bat drumul aiurea la germanosul respectiv,cei de la cosmote mi-au spus ca au trimis rezolutii(mesaje catre magazinul respectiv)pt a mai trimite magazinul odata cererea mea de ab(actele casei si...)Pt ca eram sigur ca cei de la magazin nu o sa citeasca mailurile de la cosmote am sunat la informatii si am cerut nr de fix al magazinului.Dupa 30 de min pierdute la tel(nu raspundea nimeni nici la mihai bravu nici la sediu mare )am sunat iar la cosmote sa-i sune ei pe germanos,dupa 5 min de asteptare operatoarea rc vrea sa-mi dea 2 nr de mobil sa-i sun eu pe germanos(cu greu am smuls confirmarea de la ea ca nu ii raspundeau cei de la germanos)M-am lipsit de numerele de mobil si m-am indreptat spre germanos ,acolo BINEINTELES ca nu citise nimeni cele 28 de mesaje (numai pt mine din partea cosmote)Intru era baiatul in tricou rosu(dar de data aceasta in uniforma germanos)Ii explic ca trebuie sa mai trimita o data cererea mea si o trimite.Ma duc la mama astept vreo 30 min si sun la cosmote sa aflu daca s-a solutionat ceva,cosmote i-mi spune sa ma duc la magazin sa-i spun agentului de acolo sa-mi puna in aplicatie si factura scanata(confirmarea de plata 75 ron)sa intre pe helpline si s-o puna in pending.Deci culmea eu faceam drumul sa le explic celor de la germanos ce vroiau cei de la cosmote.Ajung iar ii spun asta baiatului de acolo,el zice ca nu mai e demult in backoffice(adik se solutionase ceva urma partea a doua de solutionare)si ca sa revin in 10 min.Ma plimb vreo 25 min ,ma intorc si dau de tantalau.Il intreb e ok?gata pot sa-mi iau telefonul?el : da intra.Intru imi da sa semnez contractu si dupa aia imi zice stai ca a intervenit alta problema,astept 10 min si noroc de la Dumnezeu ca intra un baiat de la IT.Ce credeti tantalaul nu stia sa bifeze la contract pe 2 ani ii dadea eroare,noroc cu ITistu.Mi-am luat telefonul,il tineau rezervat intradevar , si aventura s-a incheiat aici,dupa alte aproape doua ore de stand by.

Tin sa precizez ca textul imi apartine si se poate gasi si pe alte siteuri exact in aceeasi varianta

#4 saba

saba

Depanator GSM

• Service GSM
  • 404 Postari:

Postat 29 September 2009 - 07:02 PM

Domnule,va rog sa verificati ce scrie pe cartea de identitate acolo sus cu litere mari.Dupa ce sunteti sigur ca traiti in tara asta de rahat si doriti un trai decent va rog sa va mutati intr-o tara sinonima cu numele dvs.

#5 digitalfx

digitalfx

Depanator GSM

• Service GSM
  • 113 Postari:

Postat 29 September 2009 - 11:58 PM

ce nu inteleg eu este de ce ar vrea cineva sa isi faca abonament la cosmote?
una la mana cartela este mai convenabila si mai flexibila
doi - sunt incompetenti si speriati ca de bombe de posibila fraudare - asta din cauza ca intradevar mare parte din clientii lor sunt cocalari rauplatnici sau problematici - si asta nu le-o poate lua nimeni
Eat shit! Millions of flies can't be wrong.

#6 saba

saba

Depanator GSM

• Service GSM
  • 404 Postari:

Postat 30 September 2009 - 07:37 AM

ce nu inteleg eu este de ce ar vrea cineva sa isi faca abonament la cosmote?
una la mana cartela este mai convenabila si mai flexibila
doi - sunt incompetenti si speriati ca de bombe de posibila fraudare - asta din cauza ca intradevar mare parte din clientii lor sunt cocalari rauplatnici sau problematici - si asta nu le-o poate lua nimeni

Pai ma gandesc,pentru telefon a vrut sa faca domnul de mai sus.Dar telefonul de nou este 115 euro

#7 neamtzul

neamtzul

Junior Member

• Members
  • 4 Postari:

Postat 30 September 2009 - 10:40 PM

incarcam lunar 10 euro si abonamentul 130 costa la fel in lei deci am luat un telefon de 115 eu cu 70 ron si factura lunara este aceasi cu plata cartelei(de multe ori 1euro = 5 ron comision+tva)

Aceasta postare a fost editata de neamtzul: 30 September 2009 - 10:43 PM

#8 dem3ntor

dem3ntor

Depanator GSM

• Service GSM
  • 389 Postari:

Postat 05 October 2009 - 08:32 AM

ai avut rabdare cu cei din acel magazin! prea multa rabdare! :|

Eu ii bagam undeva si plecam! oringi ruleez! :(

Multumesc!
romani, o tzeava avem, si-o gaura-n c*r!

#9 titop

titop

Junior Member

• Members
  • 1 Postari:

Postat 26 January 2010 - 08:34 AM

neamtule...angajatoo din magazin nu au nici o vina, la fel si cei de la it, cand se intampla asa ceva nu e de la noi din tara ci din Grecia, pt ca acolo sunt serverele. Lucrez intr-un magazin germanos din ploiesti si ii cunosc si pe cei de la magazinul la care tu ti-ai facut ab, dar singurul care te-a ajutat a fost directul de magazin, pt ca ceilalti sunt bata si sunt schimbati la 2-3 luni daia te-ai umplut de nervi....si mai ales e vina conducerii care nu e in stare sa aduca 2 oameni care sa-si de-a interesul, aia 2, adica aia si cu ala , vin la servici pt a avea de unde pleca acasa.....am avut si eu asa oamenbi in magazin si tot sunt in angajari...dau afara pe capete.....in rest bafta, ai trecut printr-o situatie neplacuta si plina de multi nervi, dar asta e, e bine ca s-a rfezolvat intr-un final

#10 pusik

pusik

Junior Member

• Members
  • 1 Postari:

Postat 30 January 2010 - 11:17 AM

buna ..... care stiti cum se afla codul puk la o cartela de cosmote, ca am pierdut placuta unde scria puk si pin .....

#11 dany.d

dany.d

Moderator

• Moderators
  • 633 Postari:

Postat 30 January 2010 - 11:41 AM

titop eu lucrez dce muuulti ani in bransa si stiu cum sunt angajatii!! ca ia facut asa cum a vrut neamtu e bine dar el se putea duce si la opc si face sesizare pt unele lucruri! iar de angajati sa stii ca sunt mult icare habar au sa scoata capacul la un telefon sa vada unde-i bateria dar de alte lucruri mai complexe.......

#12 gabi

gabi

Depanator GSM

• Service GSM
  • 47 Postari:

Postat 04 February 2010 - 10:28 AM

buna ..... care stiti cum se afla codul puk la o cartela de cosmote, ca am pierdut placuta unde scria puk si pin .....

suni de pe o cartela cosmote la *100# si alegi din meniu optiunea cod PUK
sa va aud...

#13 diegomt

diegomt

Senior Member

• Members
  • 180 Postari:
  • LocationNewYork
  • Ce tip de telefon:PDA
  • Genul informatiilor cautate:Caut informatii despre echipamente service

Postat 05 September 2017 - 01:26 PM

Ways to avail advantages of RSS Feed for YOUR WEBSITE?

reklama.jpg

Sites can take benefit of an RSS feed concerning producing traffic considerably, along with aid keep that website traffic. The RSS includes fresh properly increased web content to your site instantly. This is beneficial to the net traffic retention rate considering that it offers the very best type of upgraded content for your website visitors.

cover2.jpg

Preserving a site can be challenging, when it concerns supplying helpful especially, pertinent and upgraded content. This is one of the ways to truly have a continuous upgrade to your internet site with fresh content such that it will be observed regularly.

social_media_suggestions2.jpg

Forms of RSS Feed

Varieties of data which can be presented in RSS feeds can consist of a information feed from a major news web page or perhaps a blogs feed. These were Specially handy supplied that they're regularly upgraded, commonly daily. An posting feed Positive aspects informing viewers when new brief content articles and A further material of interest to some readership is obtainable. The feed is normally a summary or intro from which audience can take a look at a lot more if most popular.
Routine feeds can include educational facilities and other corporations that present crucial interaction like meeting occasions, instances, and other information. On the web Discussion board feeds can notify readers when anyone has addressed amid his or her posts or when a subject of importance is covered. Specials and Discount feeds are sometimes supplied by retail and online outlets to expose The latest gross sales and reductions.

Reduce of Operation
That once it is set up, accumulating and using an RSS feed is reached while not having to in fact improve it you is often a additionally. Any time an online search engine directs people to your site, it is going to likewise report the RSS feed updates.

Other RSS Feed Benefits
Using an RSS feed, it's likewise feasible to, much more, increase the quantity of special people that worry your website by syndicating the updates. This strategy can net some back-backlinks on other internet sites, to boost the entire off-webpage Search engine optimization rating. Also, it could likewise support to acquire some a lot more distinctive site visitors throughout the direct links from other internet sites and blogs.

RSS Feeds can Recycle Targeted visitors
Since the site aggregates Exactly what are acknowledged as important authority web-sites by an RSS feed, your web site could very well wind up becoming an authority web page collector. This is extremely beneficial for many who choose to obtain authority web sites in your distinct matter. To find out more stop by our Internet site http://postrss.com

[b]RSS|

#14 diegomt

diegomt

Senior Member

• Members
  • 180 Postari:
  • LocationNewYork

Postat 05 September 2017 - 01:47 PM

How you can avail advantages of RSS Feed's for YOUR WEBSITE?

41.jpg

Sites can take benefit of an RSS feed concerning producing traffic considerably, along with aid keep that web traffic. The RSS feed instantly includes fresh properly increased web content to your site. This is beneficial to the web traffic retention rate due to the fact it offers the very best type of upgraded content for your website visitors.

cover2.jpg

Preserving a site can be challenging, particularly when it pertains to supplying helpful, upgraded and pertinent content. This is one way to truly have a continuous upgrade to your website with fresh content so that it will be observed regularly.

Kinds of RSS Feed

Styles of facts that can be furnished in RSS feeds can encompass a news feed from a substantial information web-site or possibly a weblogs feed. These were being In particular handy provided that they are commonly upgraded, commonly every day. An posting feed Gains informing audience when new small content and Yet another information of curiosity into a readership is obtainable. The feed is Generally a summary or intro from which visitors can look into more if chosen.
Agenda feeds can encompass colleges and other organizations that present crucial conversation like conference situations, events, together with other facts. On the net forum feeds can notify viewers when any individual has resolved amongst their posts or when a subject of significance is covered. Specials and Lower price feeds are occasionally furnished by retail and on the net stores to expose the most recent gross sales and discount rates.

Ease of Operation
That once it really is proven, accumulating and utilizing an RSS feed is realized with no need to in fact upgrade it you is usually a moreover. Anytime a web based search engine directs people to your web site, it'll Furthermore document the RSS feed updates.

Other RSS Feed Benefits
Having an RSS feed, it really is Also possible to, far more, boost the quantity of distinctive people that problem your web site by syndicating the updates. This approach can Internet some back-one-way links on other web-sites, to enhance the entire off-webpage SEO ranking. Also, it might likewise aid to amass some much more unique people from the immediate links from other internet sites and blogs.

RSS Feeds can Recycle Site visitors
Because the website aggregates what are acknowledged as critical authority websites as a result of an RSS feed, your site could extremely well wind up staying an authority web site collector. This is extremely useful for many who prefer to find authority sites in your particular matter. For more info take a look at our Internet site http://postrss.com

[b]RSS|

#15 diegomt

diegomt

Senior Member

• Members
  • 180 Postari:
  • LocationNewYork

Postat 05 September 2017 - 01:49 PM

How you can avail advantages of RSS Feed's for YOUR WEBSITE?

41.jpg

Sites can take benefit of an RSS feed concerning producing traffic considerably, along with aid keep that website traffic. The RSS Feed includes fresh properly increased web content to your site instantly. This is helpful to the net traffic retention rate considering that it offers the most effective type of upgraded content for your guests.

cover2.jpg

Preserving a niche site can be challenging, when it concerns supplying helpful especially, pertinent and upgraded content. This is the best way to truly have a continuous upgrade to your website with fresh content such that it will be seen regularly.

Forms of RSS

Forms of details that may be presented in RSS feeds can include a news feed from a significant information web page or maybe a blogs feed. These had been In particular beneficial provided that they're usually upgraded, usually day by day. An post feed Gains informing readers when new small posts and Yet another material of curiosity into a readership is obtainable. The feed is normally a summary or intro from which viewers can check out even more if desired.
Program feeds can include educational institutions and also other organizations that deliver essential conversation like conference instances, situations, and also other info. On the internet forum feeds can notify audience when somebody has tackled between his / her posts or when a subject of significance is roofed. Specials and Discount feeds are occasionally supplied by retail and on the web shops to expose the most recent profits and savings.

Reduce of Procedure
That once it can be recognized, accumulating and making use of an RSS feed is attained without having to in reality improve it you is really a in addition. Each time a web based online search engine directs visitors to your internet site, it's going to Furthermore record the RSS feed updates.

Other RSS Feed Pros
By having an RSS feed, it is actually Similarly achievable to, even more, strengthen the quantity of special people that worry your website by syndicating the updates. This method can Internet some back again-one-way links on other web pages, to enhance the overall off-website page Search engine marketing rating. Also, it could possibly Furthermore help to accumulate some much more exclusive guests in the immediate back links from other websites and weblogs.

RSS Feeds can Recycle Site visitors
As the internet site aggregates What exactly are acknowledged as essential authority websites by an RSS feed, your website could possibly very nicely wind up becoming an authority site collector. This is amazingly useful for individuals who prefer to discover authority websites on your certain issue. To learn more stop by our website http://postrss.com

[b]RSS|

#16 diegomt

diegomt

Senior Member

• Members
  • 180 Postari:
  • LocationNewYork

Postat 05 September 2017 - 01:52 PM

Ways to avail great things about RSS Feed's for Blog?

reklama.jpg

Sites can considerably take good thing about an RSS feed concerning producing traffic, along with aid keep that website traffic. The RSS includes fresh properly improved web content to your site instantly. This is helpful to the web traffic retention rate considering that it offers the most effective type of upgraded content for your guests.

cover2.jpg

Preserving a site can be challenging, particularly when it pertains to supplying helpful, pertinent and upgraded content. This is one of many ways to truly have a continuous upgrade to your website with fresh content so that it will be observed regularly.

Forms of RSS Feed

Sorts of info which might be delivered in RSS feeds can include a information feed from a major news web site or even a blogs feed. These ended up Specially useful provided that they are often upgraded, usually daily. An article feed Added benefits informing visitors when new quick posts and A different material of interest to your readership is obtainable. The feed is Usually a summary or intro from which viewers can look into all the more if preferred.
Program feeds can encompass educational institutions along with other corporations that give crucial interaction like meeting moments, situations, and various info. On the web forum feeds can notify visitors when anyone has addressed among her or his posts or when a subject of importance is roofed. Specials and Price cut feeds are in some instances supplied by retail and on the web outlets to reveal The latest income and savings.

Ease of Procedure
That when it truly is proven, accumulating and making use of an RSS feed is accomplished without needing to in reality update it your self is actually a furthermore. Anytime an internet based online search engine directs people to your website, it can Also record the RSS feed updates.

Other RSS Feed Positive aspects
Using an RSS feed, it can be Also probable to, a lot more, improve the amount of unique website visitors that problem your site by syndicating the updates. This strategy can Internet some back again-one-way links on other sites, to boost the full off-web site SEO rating. Also, it can Furthermore guide to obtain some additional special people throughout the direct links from other sites and blogs.

RSS Feeds can Recycle Visitors
Because the web-site aggregates Exactly what are acknowledged as crucial authority internet sites by means of an RSS feed, your website might incredibly perfectly find yourself being an authority web-site collector. This is extremely advantageous for individuals who choose to discover authority web pages with your specific subject. For more information visit our Web site http://postrss.com

[b]RSS|

#17 RidgeVata

RidgeVata

Master

• Members
  • 4144 Postari:
  • LocationChicago
  • Ce tip de telefon:Featurephone
  • Genul informatiilor cautate:Caut informatii despre decodari

Postat 12 September 2017 - 12:39 AM

Steven Cook from St. Cloud was looking for research expository essay

Beau Ellis found the answer to a search query research expository essay

Link ----> research expository essay

Paper Writing Service - ESSAYERUDITE.COM

500x500.jpg

psychology essay on social learning theory
power electronics thesis pdf
religion essay papers
page for admission essay
research paper customer satisfaction
research paper on motion in limine
repec research papers in economics
presenting an academic essay
play based learning essay
rhetorical analysis essays ap
publish marketing research paper
richard rodriguez education essay
paper science term
richard rodriguez complexion essays
qualitative vs quantitative dissertations
religion coursework 2012
presenation softwar
revising essay examples
read write think persuasion map
sample article critique essay
persuasive essays about god
right to privacy 14th amendment essay
physical therapy admission essay
research paper on acl tears
paper writing agencies
quantitative thesis examples
sample english reflective essays
rap freedom of speech
romeo and juliet choices essay
richard iii looking richard essays
remove wallpaper watermark
reliability and validity paper essays
research methodology theoretical dissertation
rice essay questions
pres presentation
platform presentation definition
reader sample statement thesis
phd thesis on aging
research aims and objectives dissertation
persuasive essay about pollution
precision essays
quotes on respect
proof read essay online
review thesis wordpress
put play essays
returning back school term papers
persuasive essay for kids to read
ptsd suicide term paper free
pay for essays to be written
overcrowded prisons solutions essay
persuasive essay on the american dream
reflexive essays
research paper numbers
phd all but dissertation resume
refer to appendix in essay
palliative care a case study and reflections on some spiritual issues
problem solution essay about loneliness
research paper capitalism vs socialism
research paper and legal
patriotic writing p
process analysis definition essay
paragraph links essay
persuasive essay for college admission
res essay competition 2014

#18 Kevensn

Kevensn

Master

• Members
  • 4140 Postari:
  • LocationHouston

Postat 12 September 2017 - 01:17 AM

Reuben Olson from Midland was looking for what preliminary thesis

Humberto Hawkins found the answer to a search query what preliminary thesis

Link ----> what preliminary thesis

cheap essay writing service ESSAYERUDITE.COM

500x500.jpg

write my essay for money
topics for thesis in image processing
where i lived and what i lived for 50 essays
writing a 5 paragraph essay elementary
vampire essay
university of illinois essay questions 2015
uk dissertations online
yale college application essay
wjec spanish gcse coursework
youth violence summary
visual argument essay example
thesis template word 2007 download
using long quotes in essays mla
thesis themen controlling
thesis purdue graduate school
uc irvine mfa creative writing ranking
where can i buy a dissertation
topic outline sample research paper
work online at home
vacation essay writing
where can i find someone to write my college paper
thesis statement on abolishing the death penalty
thesis statement sentence starters
transfer essay common app
who do you admire the most essay
website reports
what three parts should a written essay consist of
thesis based writing assignments
uk dissertation writing services
writing compare contrast essay middle school
thesis on paratuberculosis
write environmental hazards essay
virginia woolf essay
what to write your college essay on
write thesis statement outline essay
wilfred owen mental cases essay
were the peace treaties of 1919 23 fair essay
tufts essays
writing french essays
writing reviews examples
twelfth night criticism essays
transitions used in essays
writing service in the uk
thesis proposal samples pdf
university of michigan supplement essay 2013
tips for writing good essay questions
u of t creative writing undergraduate
where does the acknowledgements page go in a dissertation
usc marshall essay
write your college entrance essay
vodafone india tax case study
write my research paper online
wody allen short stories/essays
what is an abstract page in a research paper
writing a law dissertation
when writing an essay underline book title
write my history assignment
thesis statement on tom sawyer
usf entrance essay
writing research papers book
thesis statement for the crucible and mccarthyism
thesis on service quality
thesis statement for the phantom of the opera
ucf college essays
why do you want to be a medical assistant essay
write a letter to your boss for leave application in a computer institute
why can't a thesis statement be a question
what is criticism essay
writing order essay
water essays to copy
thesis theme facebook like button
tv show names in essay
thesis styles
thesis statement of problem solution essay
tuesdays with morrie book review essays
will do school work for you
utopia essay titles

#19 Kevensn

Kevensn

Master

• Members
  • 4140 Postari:
  • LocationHouston

Postat 12 September 2017 - 05:14 AM

Reginald Richardson from Charleston was looking for writing essay books underlined

Franklin Marsh found the answer to a search query writing essay books underlined

Link ----> writing essay books underlined

cheap essay writing service ESSAYERUDITE.COM

500x500.jpg

thesis topics consumer behaviour
undergraduate dissertation introduction chapter
veteran interview e
topics for argumentative essays interesting
what to write in a college essay about yourself
use of internet in language learning dissertation
undergraduate thesis topic for computer science
thesis statement writing help
writing dissertation discussion
true love conquers all essay
write good introduction argumentative essay
thesis statement placement mla
virginia tech college application essay prompts
treasure island critical essay
to kill a mockingbird discussion questions
uk essay erp
top custom essay websites
writing persuasive essay layout
thesis theoretical background
vacation essay
top ways to write a term paper funny
write an essay on academic integrity responsible blogging
would good candidate essay
what is a free response question essay
why students should have less homework
tips writing leadership essay
typing an essay online for free
tufts university research paper navigator
walking home alone at night essay
truancy problem essay
twe essay rating
unique college essays
writing a proper persuasive essay
war of 1812 necessary essay
write 20 page research paper day
thesis university of manchester
types of creative writing pieces
thesis on tax evasion
thesis tiles for mathematics
thomas hobbes and john locke essays
thesis on islamic banking and finance pdf
writing literature reviews galvan pyrczak
what speech
wharton mba essay question analysis
what are heroes essay
types of essays on ap literature exam
what makes a hero essay introduction
write your own essay question
ukmt intermediate maths challenge past papers
voyage research paper
write an essay on independence day of pakistan
thesis on software
world regional geography research paper
thesis statements on the cons of marijuana
writing a descriptive essay thesis statement
very short essay on peace
writing critical reflection essay
write abstract noun essay
thesis school id system
types of essay plans
write a career objective essay
write good conclusion persuasive essay
was ronald reagan a good president essay
thesis on synthesis of nanomaterials
tips on writing a profile essay
tip the deal
thesis topics for international business
writing high school online
ut essay length
what is an abstract in a thesis
thesis statement for persuasive essay
who is your musical hero essay
write gre argumentative essay
valerie strauss essays

#20 Kegankn

Kegankn

Master

• Members
  • 3768 Postari:
  • LocationPhiladelphia

Postat 12 September 2017 - 06:20 PM

Eduardo Myers from Lakewood was looking for college admisson essays

Bradley Boyd found the answer to a search query college admisson essays

Link ----> college admisson essays

Write my essay ESSAYERUDITE.COM

500x500.jpg

comparison and contrast essay chartcritical thinking strategies for gifted students, citizen essaycustomer satisfaction review of literature and application to the product service systemsdiscourse analysis thesis pdf. different formats for essays communication as culture revised edition essays on media and society, college admisson essays case study based on bcg matrix.
chegg homework solutions physics for scientists and engineerscar exhaust pollution essaycritical thinking training course outlinecareer sample essaycase study design portfolio. comparison essay test ctc essay checker causes and effects of drunk driving essays.
celebrity argumentative essay. child developmental drawing essay figure human in psychology, case study assignment instructionsccot essay middle eastcareer essay goal statementcontrast an essaycritical analysis of essay on man. comparison and contrast essay childhood narrative essay!
david allen thesis in time organizerdescriptive essay on a personcomplete my dissertation - https://essayerudite...h-paper-topics/ college admisson essays and college scholarship winning essays, comparative essay ethos pathos logo.
communication in marketing essaysdifference between american and british english essay. determination perseverance essays! descartes critical and interpretive essays cadian ball summary essay.
civil rights essay prompt thesis writing services, colonialism essay questionscoherent essay samplesdescriptive essay for kidscenter economic policy research discussion paper? corporate essays, college confidential essay readersconclusion global warming essaycritique report essaycollege essays on the importance of educationconscription ww1 australia essay.
change in the workplace essaycrucible movie vs book essaydefine a hero essaycorrig dissertation francais bac 2007business plan for online business. college paper introduction business communication essay topics. cite in paper reference research, college admisson essays cause and effect essay examples and topics.
comparison art essayscan you help me write an essay. browning essay on chatterton write my paper commonwealth essay competition 2006 results.
definition essay aboyt betrayal case study assignment template, democracy paper research topic. creative thinking essay topics, cell biology research articles.
case studies in educationcause and effect essay on obamacell phone policy in schools essay - custom writing. college admisson essays and color coded five paragraph sample essay, chicago thesis binding.
cover essay. culture shock essay conclusion, courteousness essay, descriptive essay literary term!
critical essay blood meridiancausal argument essay obesitybullying at schools essay , chinua achebe essay image africacerebral palsy case studydeath penalty titles essay. diagram essay contest, decision making term paperdescriptive essay sample about foodcan discrimination ever be eliminated essay.

0 useri citesc topicul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi