Salt la continut

Fotografie
- - - - -

Bancuri..., Glume..., Farse...

• Please log in to reply
148 replies to this topic

#21 jon123

jon123

Depanator GSM

• Service GSM
  • 60 Postari:

Postat 15 March 2007 - 11:29 AM

Concurs pentru cei mai rapizi poeþi. Final disputat între un pastor ºi un cioban. Trebuiau sã compunã o strofã care sã se termine cu cuvântul "Timbuktu". Dupã 44 de secunde amândoi terminã simultan. Strofa pastorului a fost ascultatã prima: I was a priest for all my life. I had no children and no wife. I red the bible trough and trough, to all my way to Timbuktu. Publicul este emoþionat - fecioarele sfioase îºi ºterg nasurile umede. Vine si rândul ciobanului-poet. Nici un murmur. When Tim and I to Brisbane went, We met three ladies cheep to rent. As they were three, and we were two, I booked one, and Tim booked two.

#22 crisexplorer

crisexplorer

Depanator GSM

• Service GSM
  • 97 Postari:

Postat 15 March 2007 - 09:40 PM

beeton

#23 calinsuciu

calinsuciu

Depanator GSM

• Service GSM
  • 847 Postari:

Postat 15 March 2007 - 10:31 PM

Bunicul, cu un nepot pe un genunchi, cu alt nepot pe celalalt genunchi incepe sa le povesteasca acestora din tineretile lui:
- Ei dragii lu` bunicu` vedeti voi pusca aia? Am fost odata cu ea la vanatoare. La un moment dat vad un mistret MAAAARE. Ochesc, trag si il dobor. Fiind asa mare nu aveam cum sa il car, asa ca am luat cutitul, i-am taiat o pulpa am pus-o pe umar si am mers mai departe. Deodata imi apare in fata alt mistret, mai MAAAARE. Nu am putut sa ma abtin. Ochesc, trag il dobor si pe asta. Iau cutitul si tai o pulpa, ca nu aveam cum sa il car, si o pun pe celalt umar...
Intervine bunica:
- Bunicule ti-ai luat pastilele?
Ia bunicu` pastilele si se intoarce la nepotei:
- Asa dragii lu` bunicu`, unde am ramas?
- Ai pus o pulpa pe un umar, una pe celalalt...
- Asa, o pulpa pe un umar, o pulpa pe celalalt... am apucat-o de cur si am inceput sa ii dau la buci...

#24 mobitel_smd

mobitel_smd

Depanator GSM

• Service GSM
  • 220 Postari:

Postat 16 March 2007 - 12:41 PM

Politia rutiera la locul accidentului discutand despre importanta purtarii centurii de siguranta:
-Uitati-va la acest om care nu a purtat centura:cap rupt, matze pe parbriz, ochi in pomi, fara maini... si uitati-va si la cel care a purtat centura... parca-i viu !

Un tip elegant iese dintr-un magazin select impingind un cos plin cu sampanie, caviar, mezeluri fine etc. Cind sa le bage in portbagajul BMW-ului, observa un individ slab, prapadit, care umbla de colo-colo rupand ierburi de la marginea drumului.
-Dar ce faci, domnule, acolo?
-Adun iarba ca sa mananc. Trebuie sa duc si la copii, ca nu mai avem nimic.
-Cum asa?!Pai atunci, uite cartea mea de vizita si vino sa mancati la mine acasa!
-E frumos din partea dumneavoastra, domnule, dar am 8 copii, plus nevasta...
-Si mai bine! Veniti cu toata familia!
-Sunteti foarte generos! Numai ca, din copii, unii sunt deja casatoriti, au si ei copii...
-N-are-a face, sa vina toti! La mine acasa iarba e uite-asa de inalta, daca sunteti multi, in 3 ore terminati!

#25 dexter

dexter

Depanator GSM

• Service GSM
  • 40 Postari:

Postat 16 March 2007 - 08:37 PM

Pe patul de moarte sta intins un mos de 80 de ani,sot,tata,bunic,strabunic. I se apropie sfarsitul si de jur imprejurul patului sta toata familia:sotia,toti copiii si toti nepotii si cativa stranepoti.

Toti asteptau in liniste si deodata batranul se trezeste si spune:

-Trebuie sa va spun un secret mare! Aveam de toate:masini bune,femei frumoase,multi prieteni si un cont mare in banca.

Intr-o zi mi-a spus un prieten ca trebuie sa ma insor , ca sa am o famile ca altfel nu o sa aibe cine sa-mi dea un pahar cu apa pe patul mortii.

Ei si asa m-am insurat si viata mea s-a schimbat radical.In loc sa merg la discoteca cu femei..stau acasa si ma uit la seriale ,cu sotia.

Masina o folosesc doar ca sa duc si aduc copiii de la scoala si sa mergem impreuna in concediu,la mare.

Toti bani din banca s-au dus pe scolile voastre .Zilele frumoase si libertatea mea...le-a luat vantul!

Si acum cand stau intins si astept la moarte stiti ce e cel mai rau din toate?

-Ce,dragul noastru tata?il intreaba cu totii

-Nu mi-e sete!

#26 soso77

soso77

Depanator GSM

• Service GSM
  • 306 Postari:

Postat 16 March 2007 - 09:11 PM

Intr-o zi, un om numit Alex, se intorcea de la serviciu.
Deodata, i-a sunat telefonul:
-Ce suna? intreaba el.
-Nu stiu, ma! Poate ca unul se bucura ca a castigat Romania.
-Ba, Romania a batut pe Anglia acum 2 zile!
-Da' atunci ce e?
-Nu stiu!
Au mai mers ei putin si dupa aia iarasi s-a auzit sunetul.
-Iarasi se aude!
-Poate ca sunt astia de la serviciu!
-Da, vor sa ne faca o farsa!
Au mai mers ei, si-au ajuns la piata.
Iarasi a inceput sa sune.
-Ba, iarasi se aude!
Vine unul si-i zice:
-Omule, raspunde naibi la telefon!
-La care telefon? Eu mi-am luat un mobil ieri, da' nu te mobilizeaza nicaieri! :wink:

#27 mobitel_smd

mobitel_smd

Depanator GSM

• Service GSM
  • 220 Postari:

Postat 17 March 2007 - 11:57 AM

cine debloceaza ???

.

#28 crisexplorer

crisexplorer

Depanator GSM

• Service GSM
  • 97 Postari:

Postat 17 March 2007 - 08:00 PM

Doi lilieci pe o creanga stau la povesti(cu capul in jos..ca liliecii:D).....
La un moment dat unul dintre ei vede un alt liliac ce statea cu capul in sus pe creanga!?!?!?
-Ba, ce a patit ala de sta cu capu in sus???
-Ba, eu cred ca e lesinat...:D

#29 eu_23

eu_23

Depanator GSM

• Service GSM
  • 91 Postari:

Postat 19 March 2007 - 09:20 AM

Presedintele Bush si secretarul de stat Colin Powell stateau intr-un bar. Un tip intra si il intreaba pe barman:
- Nu-s aia presedintele Bush si Colin Powell acolo la masa?
- Da, ei sunt, raspunde barmanul.
Asa ca tipul se duce la si le zice:
- Ce onoare, ce faceti aici?
- Planuim al treilea razboi mondial, zice Bush.
- Serios? Si ce o sa se intample?
- O sa omoram 140 de milioane de irakieni si o blonda cu tate mari, zice Bush.
La care tipul:
- O blonda cu tate mari? De ce o blonda cu tate mari?
Bush se intoarce spre Powell, il bate pe umar si zice:
- Vezi, ba desteptule, ti-am zis eu ca n-o sa-i pese nimanui de 140 de milioane de irakieni!

#30 GSMFORUMTEAM

GSMFORUMTEAM

Junior Member

• Members
  • 488 Postari:

Postat 19 March 2007 - 10:33 AM

Merge Bula cu taica-su la plimbare intr-un Lastun. La un moment dat, intreaba Bula: - Tata,tata, chestia aia din dreapta este Marele Zid Chinezesc? - Nu Bula, aia este bordura...
Best regards,

GSMFORUM TEAM ROMANIA

Http://www.GSMFORUM.ro

#31 eu_23

eu_23

Depanator GSM

• Service GSM
  • 91 Postari:

Postat 20 March 2007 - 11:50 AM

Intr-un avion, un avocat nimereste langa o blonda mishto. Bla, bla, tot incerca sa intre in vorba cu ea... nimic. Blonda se uita pe geam, mai incerca sa doarma... Avocatul, enervat:
- Uite, hai sa jucam un joc mishto! Eu iti pun tie o intrebare si daca nu stii imi dai 5$, apoi imi pui tu mie o intrebare si daca nu stiu iti dau 5 $! Si tot asa... ??
- Nu domnule, imi pare rau, sunt obosita, as prefera sa ma odihnesc... (Avocatul enervandu-se si mai tare):
-Bine, uite, jucam alt joc! Eu iti pun tie o intrebare, daca nu stii imi dai 5$; tu imi pui mie o intrebare si daca nu stiu, iti dau 500$ !!
Blonda accepta in sfarsit.
-Care este distanta de la Pamant la Luna?
Blonda deschide geanta si ii da 5$.
-Ce e mic, are 3 picioare si urca dealul?
Avocatul, se gindeste...scoate laptop-ul, cauta in baza de date...cauta pe Internet...trimite mailuri la toti prietenii...in sfirsit, dupa 1 ora, transpirat, ii da blondei 500 $. Blonda ii ia, apoi se intoarce si incepe sa se uite plictisita pe geam. Avocatul, isterizat: 'Bine, bine, ce e mic, are trei picioare si urca dealul?'
La care blonda deschide tacticoasa geanta si ii da o hartie de 5 $.

#32 mobitel_smd

mobitel_smd

Depanator GSM

• Service GSM
  • 220 Postari:

Postat 20 March 2007 - 01:57 PM

În tren, caldura mare. În acelasi compartiment, se afla o baba, un oltean si un moldovean. Baba are un termos, pe care îl duce des la gura, apoi îl retrage satisfacuta. Ceilalti mor de sete. La intrarea trenului într-un tunel, moldoveanu ia termosul si trage o înghititura buna. Olteanul, mai simtit, îi cere babei o gura de suc. Baba raspunde: - Nu e suc, maica, acolo scuip eu ca am TBC........

Intr-o zi,la usa unei batrane bate un domn, elegant imbracat, cu un aspirator in mana. Nici n-apuca batrana sa deschida, ca tipu incepe: - As dori sa va prezint cel mai performant aspirator... In timp ce vorbea, arunca pe covorul din holul casei o cantitate considerabila de balegar, explicand: - Stati linistita, daca acest aspirator nu curata TOT ce se afla pe covor, promit ca mananc eu ce ramane! Dupa ce asculta toata povetea, tremurand de nervi, batrana ii raspunde: - Sper ca ai pofta, ca nu am curent de azi-dimineata!!!......

Parintii vin acasa, intra in camera copilului si vad iesind de sub perna un colt de revista. Curiosi, scot revista si vad cu stupoare ca e pentru sado-masochisti. Dupa un timp lung de gandire, tatal spune, incet: - Eu zic sa nu-l batem.........

.

#33 GSMFORUMTEAM

GSMFORUMTEAM

Junior Member

• Members
  • 488 Postari:

Postat 22 March 2007 - 04:33 PM

Unui scotian ii cade o moneda intr-un canal. De ciuda, incepe sa fiarba. Se calmeaza si incepe sa arunce de bunavoie alte monede in acelasi canal.
Un trecator curios il intreaba : nu va suparati, de ce va aruncati bani asa ?
La care scotianul : mi-a cazut o moneda din greseala si am decis ca numai pentru atata lucru nu merita sa ma bag si sa ma murdaresc in canalul asta. ...
Best regards,

GSMFORUM TEAM ROMANIA

#34 GSMFORUMTEAM

GSMFORUMTEAM

Junior Member

• Members
  • 488 Postari:

Postat 22 March 2007 - 04:34 PM

Un tip nu fusese niciodata cu o femeie, iar prietenii, ca sa-i faca o
gluma, au pus o femeie gonflabila în pat si i-au zis ca îl asteapta femeia
visurilor sale si este pregatita pentru orice. A doua zi, îl întreaba cum a
fost. - M-am dezbracat si m-am bagat în pat cu ea, am observat ca era cam
rece, asa ca am încercat s-o încalzesc. Si apoi s-a întîmplat un lucru tare
ciudat, am muscat-o de gît si ea s-a basit un pic, dupa care a fugit pe
fereastra.
Best regards,

GSMFORUM TEAM ROMANIA

#35 djdansmart

djdansmart

Service GSM

• Service GSM
  • 930 Postari:
  • Ce tip de telefon:Smartphone
  • Genul informatiilor cautate:Caut informatii despre telefoane

Postat 22 March 2007 - 08:00 PM

Unui scotian ii cade o moneda intr-un canal. De ciuda, incepe sa fiarba. Se calmeaza si incepe sa arunce de bunavoie alte monede in acelasi canal.
Un trecator curios il intreaba : nu va suparati, de ce va aruncati bani asa ?
La care scotianul : mi-a cazut o moneda din greseala si am decis ca numai pentru atata lucru nu merita sa ma bag si sa ma murdaresc in canalul asta. ...

Super tare...parca ar fi banc cu militieni.... :D :)

#36 djdansmart

djdansmart

Service GSM

• Service GSM
  • 930 Postari:
  • Ce tip de telefon:Smartphone
  • Genul informatiilor cautate:Caut informatii despre telefoane

Postat 22 March 2007 - 08:05 PM

Unu se duce la doctor:
Domnu doctor mi s-a albastrit un testicol..
Doctorul: Imi pare rau sa va spun dar trebuie sa vi-l taiem..zis si facut!
Vine omul a doua saptamana..domnule doctor,mi s-a albastrit si al doilea testicol...
Doctorul:Domnule imi pare rau..trebuie sa vi-l taiem si pe acesta altfel riscati sa muriti! Ai taie doctorul si al doilea testicol,pleaca omul si vine peste doua saptamani:
Domnule doctor..acum mi s-a albastrit amandoua bucile..la care doctorul:
Aaaa.da da e din cauza la blugi...

#37 GSMFORUMTEAM

GSMFORUMTEAM

Junior Member

• Members
  • 488 Postari:

Postat 23 March 2007 - 01:47 PM

Tata, cum am am aparut eu pe lume?? Tata zice: - Baah fiule, cred ca intr-o zi tot ai sa afli! Hai sa-ti spun pe limba ta. Pai, eu si cu maica-ta intr-o zi am intrat intr-o camera de chat a Yahoo-ului. Am aranjat apoi o intilnire via e-mail cu maica-ta si ne-am intilnit intr-un internet cafe virtual. Ne-am strecurat intr-o camera privata, unde maica-ta a fost de acord cu un download din hard-ul meu. Imediat ce eram gata de upload, am descoperit ca nici unul dintre noi nu folosise firewall-ul si fiindca deja era prea tirziu sa dam delete, noua luni mai tirziu a aparut un mic popup care a tipat din toti rarunchii: - You`ve Got Mail !!!!
Best regards,

GSMFORUM TEAM ROMANIA

#38 GSMFORUMTEAM

GSMFORUMTEAM

Junior Member

• Members
  • 488 Postari:

Postat 23 March 2007 - 04:30 PM

Dupa o lunga si fierbinte noapte de sex nebun, el observa pe noptiera ei poza unui alt barbat. Incepe sa isi faca griji...
Este sotul tau? intreaba el nervos...
Nu, blegutule, ii raspunde ea, tachinandu-l usor.
Atunci este iubitul tau? continua el putin mai relaxat.
Nu, da’ de unde... ii sopteste ea la ureche.
Este fratele sau tatal tau? intreaba el, sperand sa primeasca un raspuns afirmativ.
Nu, nu, nu raspunde ea.
Pai atunci cine naiba e?“ intreaba el deja iritat.
Sunt eu, inainte de operatie...
Best regards,

GSMFORUM TEAM ROMANIA

#39 crisexplorer

crisexplorer

Depanator GSM

• Service GSM
  • 97 Postari:

Postat 23 March 2007 - 08:47 PM

Hiroshima 45
Cernobal 86
Windows 95

#40 crisexplorer

crisexplorer

Depanator GSM

• Service GSM
  • 97 Postari:

Postat 23 March 2007 - 08:54 PM

Un caine merge prin desert si spune - Daca nu gasesc un pom, ma pis pe mine!

0 useri citesc topicul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi